شناخت کودک درون

شناخت کودک درون

کودک درون فعال در واقع قسمتی از وجود ماست که گاهی ناسازگار است گاهی دوست دارد کودکی تند و دست به هیجاناتی بزند که ظاهراً با منطق و دلیل سازگار نیست برای شناخت کودک درون خود باید بدانیم او همان ما کودکی است که گاهی زخم خورده و آزار دیده و برای دردی که به او تحمیل کرده‌ایم تلاش می‌کنیم کودک‌درون خود را فراموش کنیم در صورتی که اشتباه می کنیم کودک درون انسان در ناخودآگاه ما زندگی می کند بر روی تصمیماتی که ما در زندگی می گیریم اثر می گذارد.

مفهوم و معنی شناخت کودک درون چیست؟

معنی کلمه کودک درون و مفهوم آن خیلی عمیق است و وابسته به شناخت کودک درون است و در همه افراد وجود دارد این و بر حال و امروز ما تاثیر دارد و حتی گذشته ما را نیز گاهی زنده می کند کودک درون منبع خلاقیت و سرزندگی است بسیاری از مشکلات عاطفی که ریشه سرخوردگی و حوادث کودکی دارند و بسیاری از افکار منفی که به سراغمان می آید به وسیله ایجاد رابطه با کودک درون برطرف می شود زندگی در دنیای بزرگسالی می تواند این تب و تاب کودک درون را خاموش کند اما ما می توانیم با در آغوش گرفتن این کودک درون خود همیشه آن را سرزنده داشته باشیم.

انواع کودک درون چیست؟

قدم اول این است که با کودک درون خود ملاقات کنیم و این خود نیاز به شناخت انواع کودک درون خود می باشد ما دو نوع کودک درون داریم:
۱- کودک سازگار
۲- کودک طبیعی
کودک سازگار زیاد خوب نیست چون کاملاً تحت تاثیر والد است یعنی نوعی از کودکی کردن که والدین آدم آن را دوست دارند و کاملاً تحت سلطه است.
کودک طبیعی کاملاً شاد و سرحال و بشاش است و اگر هم پرخاشگری می کند به هر حال خودش است اجرا کودک سازگار فقط دیکته والدین را در اجتماع اجرا می‌کند و فقط هدفش مقبول بودن است.
اریک برن میگویند:
وقتی دوتا آدم روبروی هم قرار می گیرند افکار دو شخصیت سه بخشی روبروی هم قرار گرفته اند هر کسی یک جنبه از این سه بخش را وارد رابطه می کند.

نبض کیهانی:

شما در روانشناسی رستگاران روشنی وجود می توانید با ما در ارتباط باشد و از تجربه کارشناسان ما در زمینه های مختلف بهره ببرید. متخصصان با می توانند شما را در زمینه های مختلف مثل درمان کودک با روانشناسی کودک و یا اطلاعات لازم از تعریف روانشناسی کودک علاوه بر آن می توانید از روش های بازسازی ضمیر ناخودآگاه و یا دریافت اطلاعاتی درباره اینکه مدیتیشن چیست و چگونه انجام دهیم بگیرید.

 

۰/۵ (۰ Reviews)
اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید