معنی مدیتیشن

معنی مدیتیشن

معنی مدیتیشن یا مراقبه ، التیام بوده ، به عبارت دیگر مدیتیشن تمرینی است که در آن فرد در تلاش است تا بدون توجه به اطراف خود ،ذهن خود را به صورت اختیاری به سکوت وا دارد و نتیجه ی این عمل رسیدن به آرامش است.

مدیتیشن به معنی متمرکز کردن ذهن است می تواند این تمرکز روی صدا یا عبارت یا دعا یا شیخ و یا تصویر باشد هدف از این کار از لحظه حال رسیدن به آرامش و کاهش استرس است و باعث ارتقاء شخصیت و رشد روحانی و معنوی می شود.

 

 معنی مدیتیشن و جذب فراوانی:

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که با مدیتیشن می توانید به خواسته های خود برسید؟و این هدف چگونه امکان پذیر خواهد بود؟

طبق ضمیر ناخودآگاه و قانون جذب که بیانگر آن است که انسان ها به همان تصویری که از خود دارند تبدیل می شود و با توجه به عمل و معنی مدیتیشن که به کمک آن می توان ذهن خود را از افکار منفی خالی کرد و تنها بر یک هدف تمرکز کرد ،در نتیجه این دو مکمل یکدیگر بوده و انسان ها را به خواسته های خود می رساند .

اگر بخواهیم دقیق تر به این موضوع بنگریم انسان اگر خواسته ای دارد که آن را به صورت غالب در ذهن داشته باشد و همواره آن را تصور کند، برای رسیدن  به آن بسیار تلاش می کند و در این راه می تواند به کمک مدیتیشن  ذهن خود را بیشتر بر آن  متمرکز سازد .
بگذارید مثالی بزیم تا موضوع برایتان قابل فهم تر باشد .تصور کنید فردی آرزوی ثروتمند شدن دارد و با تمام وجود می خواهد به این خواسته برسد و همواره خود را در آینده فردی ثروتمند بداند،داشتن این خواسته آن هم به صورت غالب باعث می شود تا فرد همواره تلاش خود را برای رسیدن به این هدف بیشتر کند و به علاوه با تمرکز بر این خواسته افکار مثبت را جذب کرده و در این راه کمک کائنات را خواهد داشت .

مدیتیشن چیست؟

معنی مدیتیشن از ریشه لاتین و به معنای التیام است و به معنای تمرین برای رسیدن به حالتی که فرد با نادیده گرفتن محرک های اطرافش به صورت آزادانه و آگاهانه ذهن خویش را وادار به سکوت می‌کند و نتیجه این سکوت رسیدن به آرامش است. مدیتیشن به معنای تمرکز ذهن است.

این تمرکز می تواند بر روی یک صدا، عبارت، دعا، شی، تصویر، آگاهی از خویشتن، نحوه تنفس و مسائل دینی و غیره صورت بگیرد تمام این کارها برای رسیدن به آرامش است در واقع مراقبه و مدیتیشن به معنای تمرین برای رسیدن به وضعی که در آن فرد با نادیده گرفتن تمام محرک های بیرونی در اطراف خود و به صورت ارادی ذهن خویش را وادار می‌کند که سکوت کند و در نتیجه ذهن به آرامش می رسد در واقع مدیتیشن باعث ارتقاء و  رشد شخصیت و رشد معنوی می شود.

آموزش مدیتیشن چگونه است؟

انجام دادن مدیتیشن ضروری‌ترین کار روزانه حتی در شلوغ ترین روزهای کاری است اما متاسفانه باورهای شدیداً اشتباهی از مدیتیشن و انواع آن مانند مدیتیشن چاکراها، مدیتیشن صوتی، مدیتیشن محبت، مدیتیشن خواب و خیلی دیگر از آن ها نه تنها در زبان فارسی و ایران، بلکه در تمام دنیا همگی شده.
آموزش های مدیتیشن و مراقبه خیلی سال است که تجاری و تبدیل به مرکز پولسازی در جهان به خصوص در آمریکا و اروپا شده است.
اگر با اساتید هندو آشنا شده باشید از نظر آن ها مدیتیشن سبک و تنوع و پیچیدگی ندارد.
در واقعه از نظر آن ها مدیتیشن و مراقبه یعنی رسیدن به تعالی و خالی کردن ذهن.

پس یکی از آموزش های مدیتیشن این است ، کسی که مدیتیشن صحیح را انجام می دهد باید احساس انرژی مضاعف کنند نه رهایی.
بعضی ها می گویند ما بعد از مدیتیشن انگار در یک خواب طولانی بوده ایم در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است این روزها حتی اساتید هم کمتر مدیتیشن واقعی را احساس میکنند.

آموزش مدیتیشن چه فوایدی دارد؟

باعث ریلکس بودن و کمتر اضطراب داشتن همچنین تمرکز بیشتر می شود آرام تر بودن باعث می شود از خودمان درک بهتری داشته باشیم علاوه بر آن افزایش احساسات مثبت مثل عشق و محبت. همه ما دوست داریم ذهنی آرام و شاد داشته باشیم و از تمام اضطراب ها و حالت های منفی دور باشیم انجام مدیتیشن ما را از تمام این انرژی های منفی دور می کند البته این را هم باید بدانیم که مدیتیشن تنها درمان همه بیماری ها نیست بلکه تنها می‌تواند کمی ما را آرام کند مثلاً اگر فشار خون داریم باید با رعایت نکات پزشکی و رژیم غذایی و انجام مدیتیشن بر روی این مشکل غلبه کنیم.

پس از فواید مدیتیشن که می توان به آن ها اشاره کرد این است که: کاهش فشار خون، تقویت دستگاه ایمنی بدن، افزایش تمرکز، بهبود پاسخ جسمی و روحی به استرس، کاهش التهاب و درد، کاهش نگرانی و بیماری تنفسی، بهبود حافظه و غیره است که مدیتیشن بر روی تمام این ها بسیار تاثیر پذیر می باشد.

 

هدف از معنی مدیتیشن چیست؟

معنی مدیتیشن می‌تواند به آرامش افراد در استرس به حفظ سلامتی و بهبودی بیماران کمک کند کسانی که مدیتیشن را به طور مرتب انجام می دهند هم کمتر دچار اضطراب و افسردگی می شوند و هم از زندگی بیشتر رضایت دارند مدیتیشن آرامش عمیقی ایجاد می‌کند و در واقع احساس تعادل فکری خواهید کرد و همین باعث می شود در برابر خیلی از مشکلات خونسرد باشید مدیتیشن با به وجود آوردن شرایطی باعث میشود از استرس رهایی پیدا کنی و بسیاری از بیماری ها را کاهش می دهد.

پس تمرینات مدیتیشن باعث می شود استرس کاهش پیدا کند، اجازه می‌دهد خود واقعی مان را بشناسیم، باعث رشد و تعادل فردی می شود، به افراد آرتروز کمک زیادی می‌کند، عملکرد حفاظتی مغز را بالا می برد، ضعف مغز را کنترل میکند، نوای موسیقی را دلنشین تر می کند و به پزشکان کمک می کند که عملکرد بهتری داشته باشند.

تکنیک های مدیتیشن و تاثیر آن؟

برای مدیتیشن تکنیک های زیادی ساخته اند و روی آن اسم های زیادی گذاشتن و این خود مزید بر علت شده است که کمتر کسی مدیتیشن واقعی را تجربه کند.
پس می‌توان گفت مدیتیشن هیچ چیز بیشتر از خالی کردن ذهن برای جذب یا نگهداری انرژی نیست.
چرا که در اطراف ما انرژی های زیادی هست چه مثبت و چه منفی و ما با ناآگاهی و عدم کنترل و یک ذهن شلوغ، انرژی های منفی زیادی را جذب می کنیم.
و اینجا به صورت مدیتیشن می توان پی برد چرا که با آن می توان انرژی های مثبت را جهت و آن را حفظ کرد.

به طورخلاصه مدیتیشن موجب رهایی کامل از استرس می شود یکی از آموزش های مدیتیشن. گوش دادن به راهنمایی های صوتی مدیتیشن، اگرچه مدیتیشن واقعی نیست، اما ابزاری برای رهایی از صداهای داخل سر می باشد ما برای رسیدن به این وضعیت لازم است که از قبل، غوغا های داخل سر را کم و ذهن را آماده کنیم.
اگر هدف از مدیتیشن استفاده از قانون جذب است، باید اول از شر این صدا ها خلاص شویم و بعد با مدیتیشن انرژی مثبت را دریافت و آن را حفظ کنیم.

افرادی که به طور مرتب مدیتیشن انجام می دهند:

۱. ریلکس بودن و کمتر اضطراب داشتند
۲. تمرکز داشتن و کمتر پراکنده بودند
۳. آرام بودن و دور شدن از نگرانی های دائمی و افسردگی
۴. کسب درک بهتر از خودمان و دیگران و زندگیمان
۵. زیاد شدن احساسات مثبت مانند عشق و مهربانی

در آخر می توان گفت:

همه ما می‌خواهیم ذهنی آرام داشته باشیم اگر حالت منفی داشته باشیم این خودمان هستیم که باعث ناراحتی خودمان می شود و بر روی سلامت ما تاثیر دارد و حتی روی روابط دوستان و خانواده و موقعیت کاری و زندگی ما تاثیر می گذارد اگر ما مرتب در حال استراحت باشیم و یا کم حوصله می توانیم با انجام روش های مختلف مدیتیشن بر نقاط ضعف خود مسلط شویم بدون اینکه تاثیر منفی روی ما داشته باشد می توانیم به نتایج مثبت برسیم البته این  درمان همه چیز نیست مثلاً اگر فشار خون ما بالا است با مدیتیشن می‌توان اثرات منفی آن را کاهش داد البته در کنار آن رژیم غذایی و ورزش و دارو هم باید باشد.

نبض کیهانی:

گروه روانشناسی رستگاران روشنی وجود با آموزش جدید ترین تکنیک های مدیتیشن و قانون های جذب در تلاش است تا شما را برای رسیدن به هدف هایتان یاری سازد .همچنین تیم  روانشناسی مجرب ما با شناخت شخصیت هر فرد ،شما را در زمینه ی  خطرات ضمیر ناخودآگاه ،افزایش مهارت های فردی و مواردی مانند خودباوری و همچنین اهداف روانشناسی کودک و نکات مهم روانشناسی کودک و نوجوان و سایر جنبه های روان شناختی و روانشناسی دیگر آماده ی خدمت رسانی است .
همچنین برای دستیابی به سوالاتی نظیر آنکه آموزش مدیتیشن واقعیت دارد و یا مسائل دیگری چون آشنایی با کودک درون  هرانسانی از انواع مختلف کودک درون خشمگین ، کودک درون لجباز و غیره و همچنین ضمیر ناخودآگاه جمعی می توانید به سایت ما مراجعه و به مطالعه مقالات بپردازید. 

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه و حضور یافتن در همایش ها و کلاس های کتاب خوانی ما کافی است با ما تماس بگیرید و یا برای مشاوره ازدواج و زناشویی به لینک مربوطه مراجعه کنید

 

اشتراک گذاری :

دیدگاه در"معنی مدیتیشن"

 1. امیر

  مطلب مفیدی بود

 2. احسان

  ممنون از اطلاعات کاملتون

 3. سحر

  ممنون از اطلاعات مفید و قابل فهمتون

 4. مریم

  عالی بود ممنون

 5. بهار

  سایتتون بسیار عالی و کاربردیه ممنون

 6. آیسان

  مفید بود ممنون

 7. شایان

  مطلب بسیار کاربردی بود

 8. hanie

  مرسی بابت سایت خوبتون

 9. ایسان

  برای آموزش مدیتیشن میتونیم حضوری هم مراجعه کرد؟

 10. مینا

  متخصص برای روانشناسی کودک هم دارید؟

 11. لیلا

  چطوری می تونم باهاتون تماس بگیرم

 12. سامانی

  عالی بود

 13. سارا

  حتما مدیتیشن انجام بدین برای آرامش ذهن عالیه

 14. عباس

  مطالب بسیار مناسبی بود مخصوصا برای الان

 15. مهسا

  بسیار کاربردی بود ممنونم

 16. مبینا

  مطالب خوبی بود

 17. عماد

  ممنون از سایت خوبتون

 18. ژاله

  اطلاعات کاملی بود ممنونم

 19. شبنم

  ممنون از اطلاعات کاملی که گذاشتین

 20. ژاله

  مرسی از نبض کیهانی

 21. سارا

  مطلب مفیدی بود

 22. الی

  ممنون از سایتتون

 23. کیمیا

  چطور می تونم از مشاوره هاتون استفاده کنم

 24. فریبا

  ممنون از مشاوره هاتون واقعا عالی از همه لحاظ ممنونم ازتون

 25. زینب

  مدیتیشن یکی از بهترین راه ها برای آرامشه من که جواب گرفتم

 26. زینت

  سلام برای ازدواج مشاوره هم دارین

 27. منیره

  عالییییی

 28. آرمیتا

  سلام شما آموزش هم دارین

دیدگاه خود را بنویسید