پاکسازی ضمیر ناخودآگاه

پاکسازی ضمیر ناخودآگاه

 انسان‌ها برای پاکسازی ضمیر ناخودآگاه خود از یک سری از افکار منفی ثبت شده در ضمیر ناخودآگاه باید تلاش زیادی بکنند زیرا ضمیر ناخودآگاه یادگیری مطالب را با تکرار می آموزد و در نتیجه پاکسازی مطالب ثبت شده کار دشواراتری خواهد بود.در مقدمه هر انسانی دارای افکاری مثبت و منفی در ضمیر ناخودآگاه و خودآگاه خویش است  ما انسان ها زمانی که چشم به این جهان گشودیم ذهنمان مانند لوحی پاک بوده که به مرور زمان افراد خاطره هایی را در این لوح ثبت می‌کنند که این خاطره ها می تواند از لحظات خوشی و ناراحتی از جانب خود یا اطرافیانش باشد. در علم روانشناسی با  تکنیک هایی برای پاک سازی ضمیر ناخودآگاه هر کشف شده که برسی مهم ترین آن ها می پردازیم.

ذهن ناخودآگاه چیست؟

 ذهن ناخودآگاه ما مثل هارد کامپیوتر می باشد ذهن ما هر چیزی را که در آن وارد می شود در خود حفظ می کند و فرقی هم نمی کند که آن افکار مثبت یا منفی و کدام افکار سازنده و کدام غلط است فقط همه چیز را حفظ می‌کنند ذهن ناخودآگاه با تکرار کردن همه چیز را یاد می گیرد به خاطر همین وقتی چیزی را چند بار تکرار می کنیم در واقع چند بار این موضوع را  به ذهن خود تزریق می کنید و تا زمانی که در ذهن مطالبه شود.

آن را میتواند بازخوانی کند به خاطر همین پاکسازی ضمیر ناخودآگاه از این مطالب خیلی سخت است در واقع ذهن ناخودآگاه ما چیزی را که می آموزد در خود حفظ می کند تا موقعی که به آن احتیاج داریم از آن استفاده کنیم البته این اطلاعات قابل پاکسازی است اما باید خیلی تلاش کنیم.

تنها دلیل پاک کردن عادت های بعد و افکار منفی هم این است و این موضوع برای تمام عادت های فیزیکی و ذهنی هم همین طور می باشد عادت های فیزیکی شامل کار همیشگی شماست عادت های ذهنی تان شامل چرخه ای مانند خودباوری، احساس ناامنی و دیدتان نسبت به محیط اطراف می باشد.

۶ تکنیک مهم برای پاکسازی ضمیر ناخودآگاه:

اگر می خواهید برای پاکسازی ضمیر نا خودآگاه خود اقدام نمایید باید بگوییم این کار تقریبا دشوار بوده و‌ باید برایش تلاش کنید. چرا که پاک کردن خاطرات چه خوب و چه بد به آسانی صورت نمی گیرد و شما باید تکنیک دستیابی به ضمیر ناخود آگاه را پیدا کرده و‌ سپس در صورت دلخواه برای پاک کردن آن تلاش کنید.

 1. مدیتیشن با نفس عمیق: با این عمل می توان آرامش درونی خود را بیشتر کرده و افکار مثبت را جایگذین افکار منفی خود بکنیم.
 2. نوشتن ذهنیت های منفی روی کاغذ: افکار منفی خود را روی کاغذ نوشته و آن ها را بسوزانید این عمل باعث تخلیه انرژی های منفی درونی شما شده.
 3. سوال های ایجاد شده در ضمیر ناخودآگاه:  برای از بین بردن این سوال‌ها بهتر است ابتدا تمام جواب های منطقی را در برگه ای نوشته و سپس آن ها را با خود تکرار کنید چون همانطور که گفته شد مطالب با تکرار کردن در ضمیرناخودآگاه جای می‌گیرد
 4. ارتباطات : یعنی هر فردی با هر شخصی که احساس می‌کند می‌تواند به روح و پاکسازی ضمیر ناخودآگاه او کمک کند در ارتباط بوده و در عین حال از افراد منفی دوری کنند.
 5. سفر کردن به جاهای دور و نزدیک برای تخلیه افکار منفی :دیدن مناظر و تنوع در مکان زندگی شما باعث تغییرات در شما شده که خود در پاکسازی ضمیر ناخودآگاه بسیار موثر بوده.
 6. داشتن احساس بخشش نسبت به افرادی که شما را آزرده خاطر کردند : زیرا داشتن حس تنفر و انتقام در وجود هر شخص خود تداعی کننده ی انرژی منفی بوده و هرچه از این انرژی ها دور بمانیم  شخصیت مثبت تری خواهیم داشت  و در نتیجه زندگی برایمان شادتر خواهد بود.

چگونه ضمیر ناخودآگاه را فعال کنیم؟

 •  زدودن ذهن از افکار منفی:

قبل از انجام هرگونه بهره برداری از قدرت ضمیر ناخودآگاه بهتره که ذهن پاک شود باید تمام باورهای منفی و افکاری که باعث شک و تردید در مورد قدرت ضمیر ناخودآگاه می شود را پاک کنیم این افکار باعث می شود از ضمیر ناخودآگاه به طور مناسب استفاده نشود.

 •  فرآیند ذهنی تان را مانند یک نگهبان تحت نظر نگه دارید:

بهترین روش بهره برداری از پاکسازی ضمیر ناخودآگاه این است که ابتدا درک درستی از ذهن خود داشته باشیم پس مانند یک نگهبان بگذاریم که اندیشه های مثبت و سازنده و سالم داخل ذهن شود و رشد کنند و افکار منفی را از ذهن بیرون کنیم.

 • هدف خود را بدانیم تا ضمیر ناخودآگاه فعال شود:

هدف خود را با جزئیات بنویسیم وقتی هدف نوشته شود مغز خود را برای آن فعالیت مورد نظر فعال می کند و به ضمیر ناخودآگاه خود درست همان چیزی را که واقعاً می خواهد از طریق آن هدف خاص به دست می آورد و به ذهن دیکته می کند.

 •  برنامه جامع برای رسیدن به اهداف خود بسازیم:

وقتی اهدافمان واضح و شفاف شدند در این مرحله باید در مورد برنامه اقدام و تصمیم گیری کنیم و باور کنیم که به طور واقعی به هدف خود نزدیکیم اهداف خود را به هدف های کوچک تر و کوتاه مدت تقسیم کنیم و راهکار مناسب برای رسیدن به آن را ایجاد کنیم.

چگونه از ضمیر ناخودآگاه استفاده کنیم ؟

کار گیری  چند روش ذکر شده کمک شایانی به شما میکند .نا گفته نماند که این ضمیر ناخودآگاه بسیار هوشمندانه عمل می‌ کند و‌گاهی چیز هایی که در اطراف شما رخ میدهد و‌ قصد ثبت آن ها را ندارید را نیز در خود نگه می دارد به طوری که شاید متوجه آن هم‌ نشوید.
برای تخلیه ضمیر ناخودآگاه نیز روش هایی وجود دارد که به شما امکان پاکسازی برخی افکار که عموما منفی هستند را می دهد. البته حطرات ضمیر ناخودآگاه را نیز نادیده نگیریم زیرا که این ضمیر پیچیده گاه می تواند موجب بروز مشکل نیز شود.

تصور کنید برای انجام یک سخنرانی در حال اماده شدن هستید ولی چون اضطراب دارید، ضمیر ناخودآگاه شما باعث‌ بروز اتفاقاتی چون تپش قلب و غیره می شود. اما این ضمیر همانگونه که می تواند خطر ساز باشد، میتواند به قدری قدرتمند باشد که درمان بیماری با ضمیر نا خود آگاه نیز امکان پذیر است.زیرا که ذهن شما به قدری قدرت دارد که با تلقین و افکار مثبت می توانید حتی بیماری جسمی خود را نیز بهبود دهید.

روانشناسی رستگاران روشنی وجود تیمی تخصص یافته در زمینه های مختلف مانند مشاوره روانشناسی، مشاوره و روانشناسی کودک،  روانشناسی تربیتی و غیره می باشد که با تماس با ما می توانید از آن ها کمک بگیرید.

 

 

۴.۸/۵ (۱۲ Reviews)
اشتراک گذاری :

دیدگاه در"پاکسازی ضمیر ناخودآگاه"

 1. آناهیتا

  ممنون از اطلاعات مفیدتون عالی بود

 2. امیر علی نوابی

  از سایت بی نظیر تون ممنونم

 3. احسان

  ممنون از اطلاعات کاملتون

 4. سحر

  ممنون از توضیحات کامل و قابل فهمتون

 5. بهار

  خیلی جالب بود

 6. طلوع

  ممنون از اطلاعات مفیدتون

 7. آیسان

  مفید بود ممنون

 8. شایان

  مرسی بابت این مطلب مفید

 9. مهدیه

  چطوری می تونم از تیمتون وقت حضوری بگیرم؟

 10. ایسان

  ممنون عالی بود

 11. مهسا

  خیلی سایت خوبو مطالب مفیدی دارید مچکرم

 12. Sadegh

  خیلی خلاصه و مفید و کاربردی بود
  ممنونم

 13. مرضیه

  از مطلب خوبتون ممنونم

 14. سامان

  باتشکر از مطالب بسیار مفیدتون لذت بردم

 15. حدیث

  مرسی واقعا خیلی کاربردی بود

 16. مبین

  من به گفته های شما عمل کردم و به نتیجه رسیدم ممنونم

 17. ساغر

  ممنونم از اطلاعات خوبتون

دیدگاه خود را بنویسید