کودک درون انسان

کودک درون انسان

آشنایی با کودک درون انسان باعث می شود در زندگی با امید بیشتری زندگی کرد و تصمیمات بهتری برای آینده گرفت زیرا کودک درون باعث شادی و سر زندگی می شود با ما همراه باشید تا در این زمینه به شما اطلاعاتی را بدهیم.

سه نوع عمده کودک درون انسان:

کودک رها شده:

برخی از کودکان به ظاهر آرام اما به نوعی منزوی به نظر می آیند ، معمولا این کودکان از طرف والدین طرد شده اند.

 کودک بازیگوش:

خیلی از ما با کودکان پرتحرک و بازیگوش برخورد کرده ایم این کودکان بسیار به جا در هرحال طی کردن طبیعت واقعی خود هستند .

کودک وحشت زده:

اما کودکان ناسازگار و به نوعی وحشت زده دارای والدین سرزنش گر و توبیخ کننده هستند.

 كشف کودک درون انسان :

برای بهبود کودک درون لازمه که:

🔸️انکارش نکنید:

اولین گام در بهبود کودک درون، عدم انکار آن است.

 

🔸️آنچه برایش رخ داده را درک کنید:

از نظر برخی، دردهای دوران کودکی از منابع قابل شناسایی ناشی شده اند. به عنوان مثال، اگر می دانید که به عنوان یک کودک مورد آزار و اذیت جسمی قرار گرفته اید، احتمالاً این وضعیت باعث ایجاد بسیاری از مشکلات عاطفی شما در بزرگسالی شده است.

 برای این کشف: باید جزئیات آنچه در کودکی به آنها صدمه زده است، را پیدا کنند.

🔸️با او همدردی کنید:

صرف نظر از علت دقیق درد در کودکی، کودک درونتان هنوز هم اثرات آن را احساس می کند. هر اتفاقی برای شما افتاده است، نیازهایتان برآورده نشده است.

از آنجایی که مدت زمان زیادی گذشته است و اکنون یک فرد بالغ هستید، این وظیفه شماست که به کودک درون خودتان شفقت و دلسوزی مورد نیازش را نشان دهید. یکی از راه هایش، تصور آن واقعه دردناک از دیدگاه خودتان به عنوان یک کودک است. درمانگران در این کار به شما کمک می کنند.

🔸️او را دوست داشته باشید:

🔸️بازی کنید:

🔸️برایش مادری کنید:

یک درمانگر حرفه ای تکنیک های این کار را به شما می آموزد.

پیامدهای منفی سرکوب کودک درون

وقتی تمایلات، خواسته‌ها و نیازهای کودک درون را سرکوب می‌کنید، در معرض خطرات زیادی قرار می‌گیرید. به طور مثال، هرگز یاد نمی‌گیرید چگونه احساس طبیعی داشته باشید، بازی کنید و لذت ببرید. هرگز یاد نمی‌گیرید چگونه آرام باشید و استرس‌های خود را کنترل کنید. از این که به اندازه کافی خوب نیستید احساس گناه می‌کنید و از بودن در کنار خانواده و کودکتان لذت نمی‌برید. از صمیمی شدن با دیگران می‌ترسید و منزوی می‌شوید. افرادی که از زندگی‌شان ناراضی هستند باید توجه کنند که مدت‌هاست پیام‌های کودک درون شان را نادیده گرفته‌اند اما نکته مثبت این است که هر لحظه اراده کنند می‌توانند به کمک ارتباط برقرار کردن با کودک درونشان و آشنا شدن با آن راهی جدید به سوی زندگی تازه و شاد و پرانرژی باز کنند.

بیداری کودک درون انسان

کودک درون هرگز از بین نمی‌رود فقط به خواب رفته و شما باید آن را بیدار کنید. اگر این اتفاق را می‌خواهید روش‌های زیر را به کار برید:

۱. اعتماد

برای اینکه بتوانید کودک از دست رفته درون تان را بیدار کنید، باید مطمئن باشد که شما همیشه کنارش هستید. او به حمایت شما نیاز دارد و باید بداند که شما دیگر قصد ندارید او را به فراموشی بسپارید.

۲. نامه نگاری

می‌توانید برای کودک درون خود نامه بنویسید. کاغذی برداشته و روی کاغذ به او سلام کنید و بگویید از اینکه از اوغفلت کرده اید خیلی متاسف هستید.

 

۳. رهایی از اضطراب

تلاش کنید دست از نگرانی در خصوص هر مساله‌ای بردارید.

اجازه دهید کودک درون تان به جای شما به این اتفاق‌های پوچ بنگرد و متوجه می‌شوید که چقدر با آرامش رفتار می‌کند و حتی به وسیله او می‌توانید راه حل‌های مفیدی برای مشکلات تان پیدا کنید.

۴.خلاقیت

برای انجام دادن هر کاری سعی کنید خلاقیت تان را به کار برده و با تصور سازی به روش‌های جدیدی دست پیدا کنید.

۵. مشغله‌های بزرگسالی

مسلما مسئولیت‌های بزرگسالی اجازه نمی‌دهد از آموزش‌های کودکی تان لذت ببرید، اما هرازگاهی به کودک درون تان اجازه بازی و شیطنت‌های شیرین بدهید تا مسائل و مشکلات بسیار خسته کننده بزرگسالی روح تان را آزار ندهد.

آنچه زمان های کودکی بسیار مهم بود فقط یک جمله بود – باور داشتیم همه چیز ممکن است – و کم کم که بزرگتر شدیم این باور با افکار دیگران نابود شد.

اما افرادی که اجازه ندادند این باور باارزش شان نابود شود، تبدیل به افرادی شدند که نه تنها در شغل و حرفه مورد علاقه کودکی شان فعالیت میکنند، بلکه تبدیل به افراد سرشناسی در حرفه شان شدند و وضعیت مالی خوبی نسبت به دوستانی که شغل رویایی شان را دنبال نکردند دارند.

ما نیاز داریم کمی به عقب برگردیم.

زمانی که کودک بودیم و جلوه ناب موفقیت را در درونمان میدیدیم اما از آن اطلاع نداشتیم.

زمانی داشتن آرزوی بزرگ لذت بود، نه حسرت…

نبض کیهانی:

تیم روانشناسی رستگاران روشنی وجود تیمی مجرب در زمینه های مختلف علم روانشناسی مثل نکات روانشناسی کودک، تمرین و انجام معنی مدیتیشن، تخلیه و پاکسازی ضمیر ناخودآگاه، تقویت قوه شهود و الهامات درونی و انواع بیماری های روانشناسی مانند علائم وسواس و انواع بیماری های شخصیتی مثل اختلال شخصیت خود شیفته هستند.

۵/۵ (۱ Review)
اشتراک گذاری :

دیدگاه در"کودک درون انسان"

  1. مهتاب

    واقعا عالی و مفید بود ممنونم

دیدگاه خود را بنویسید