روانشناسی نجوم

روانشناسی نجوم

مطمئنا شما هم راجب این روانشناسی نجوم و طالع بینی علم نجوم شنیده اید، اینکه متولدین هر ماه و هر سال چه شخصیت ای دارند و نکات مثبت و منفی هر کدام چیست ؟

در ادامه قصد داریم شما را بیشتر با این علم آشنا کنیم.

تاثیر علوم و روانشناسی نجوم در زندگی هر فرد

یکی از منبع های قابل اعتماد در این زمینه، استفاده از علم زودیاک بوده .زودیاک (ZODIAC) به معنی کمربندی در نظر گرفته شده که دور فلک های کهکشانی کشیده شده است .مسیر زودیاک از محل ظهور خورشید تا میان ستارگان بوده و در این میان بر روی این مسیر برح هایی با پهنای ۳۰ درجه قرار گرفته که آن را به ۱۲ بخش تقسیم می کند،که هر کدام را  با نشانه های خاص خود می شناسند.

نشانه های دوازده بروج زودیاک در روانشناسی نجوم

این بروج شامل :

 • قوچ (فروردین):

اولین برج زودیاک است که سمبل آن گوسفند نر است . افرادی که از اول فروردین تا ۳۰ فروردین منولد شده اند در این گروه قرار می گیرند.از ویژگی  های اصلی  این افراد میل به ماجراجویی و تحرک در زندگی است .

 • گاو (اردیبهشت):

همانطور که گفته شد سمبل این بخش از زودیاک گاو است ،افرادی که از ۳۱ فروردین تا ۳۱ اردیبهشت متولد شده اند در این بخش قرار می گیرند .از نشاته های مهم این افراد:سخت کوش بودن،داشتن توانایی در متقاعد کردن دیگران دوستدار جذب موهبت های مادی و اهل عمل بودن است.

 • دوقلو ها(خرداد):

سمبل این بخش دو پیکر های سماوی بوده و مرتبط به افرادی است که در دوره ی ۳۱اردیبهشت تا ۳۱ خرداد متولد شده اند.از ویژگی های بارز ان ها چند بعدی بودن و داشتن مهارت های فردی همچون ازتباتاط جمعی و اجتماعی بودن است.

 • خرچنگ(تیر):

سمبل آن خرچنگ است وافرادی  که از ۱ تیر تا  ۳۱تیر متولد شده اند در این بخش قرار می گیرند . از خصوصیات بارز آن ها : شدیدا محتاط در روابط عاشقانه هستند و احساسات خود را به سختی بروز می دهند،افکار خود را به واقعیت تبدیل می کنند و بسیار منظبط اند.

 • شیر(مرداد):

سمبل آن شیر شناخته شده،مربوط به افرادی است که از ۱ مرداد تا ۳۱ مرداد بدنیا آمده اند .این افراد دارای اراده ی قوی ،صمیمی، دارای قدرت ابداع و پرنشاط بوده اند.

 • سنبله(شهریور):

سنبله هفتمین بروج زودیاک است که شامل افرادی که از ۱شهریور تا ۳۱ شهریور بدنیا آمده اند می شود.این افراد سازمان گرا ، علاقه مند به کارهای گروهی اند و ارتباطات جمعی و اجتماعی قویی دارند .

 • ترازو(مهر):

سمبل این گروه ترازو است .شامل افرادی است که از ۱ مهر تا ۳۰ مهر متولد شده اند .این افراد دارای قدرت مدیریت ،در پی تعادل وصلح اند، و همپنین طالب شخصیت والا و هویت فردی اند.

 • عقرب(آبان):

آب بعنوان عنصر نیرو دهنده ی این برج زودیاک بوده . افرادی که در فاصله ی ۱ آبان تا ۳۱ آبان به دنیا آمده اند،دارای خصوصیاتی مثل:درون گرا،پنهان کاری ،حسادت ورزی،بروز دادن احساسات به صورت هیجانی،دارای ذاتی نافذ و عمق گرا.

 • کماندار(آذر):

شامل افراد از ۱ آذر تا ۳۰ آذر بوده .افرادی که در این زمان به دنیا می آیند دارای شخصیتی انعطاف پذیر،توانایی عقلانی بالا و همچنین دارای شور شوق زیاد در زندگی هستن.

 • بز  کوهی(دی):

از عناصر زمینی منشا می گیرد .افرادی که در این برج یعنی از ۱ دی تا ۲۹ دی بدنیا آمدن ،از ویژگی هایی همچون:داشتن نظم ،مادی گرا و جاه طلب بودن بهره مند اند .

 •  دلو(بهمن):

سمبل این برج، دلو یا جاری کننده ی آب بوده .افرادی که از ۳۰ دی تا ۲۹ بهمن بدنیا آمده اند شامل خصوصیاتی چون: دار داشتن اراده ای قوی ،پشتکار فراوان و تمایل به استقلال روحی و جسمی دارند.

 • دو ماهی(اسفند):

این سمبل از دو ماهی در خلاف جهت یکدیگرساخته شده که با یک طناب به هم وصل شده اند. افرادی که در این زمان یعنی از ۳۰ بهمن تا ۳۰ اسفند بدنیا آمده اند دارای ویژگی هایی همچون:دلسوز بودن ،مهربان بودن است.

راه های دیگری هم برای روانشناسی نجوم هست ولی علم زودیاک از بهترین آن هاست.

آمار روانشناسی نجوم:

 آمار روانشناسی نجوم می گوید حداقل ۲۱ درصد مردم ایران از یک اختلال روانی رنج می برند و ۶۰ درصد دیگر به نوعی به افسردگی خفیف مبتلا هستند همین مسئله مشاوره تلفنی و اینترنتی را بسیار داغ کرده است و خیلی ها هستند که هیچ گونه تجربه‌ای هم در این مورد ندارند و در این روز ها میلیون ها تومان به جیب می‌زنند.

نرخ طالع بینی در روانشناسی نجوم:

امروزه می دانیم که بازار مشاوره‌ روانشناسی بسیار داغ است و در واقع در روانشناسی نجوم نرخ های عجیبی را می توان در این بازار دید مثلاً ۳۰۰ هزار تومان ویزیت برای ۱۵ دقیقه مشاوره و یا بیشتر از این مقدار را می گیرند در صورتی که در نظام روانشناسی و مشاوره هزینه یک جلسه چهل و پنج دقیقه‌ای مشاوره را ۱۳۸ هزار تومان اعلام کرده است درصورتی که فعالان در این صنف نرخ روانشناسی راهم مثل اکثر قیمت گذاری های بازار آزاد دلخواه است.

شاخه های علم:

در زندگی انسان امروزی سه عنصر وجود دارد که انسان با به کارگیری آن ها در زندگی میتواند به تکامل برسد که شامل علم،هنر،ورزش است این سه عنصر تاثیر بسزایی در تمام زندگی انسان دارد و باعث تکامل انسان می شود این روزها علم زیرشاخه های گوناگونی دارد مانند ریاضی،فیزیک،علم پزشکی و روانشناسی نجوم و ….می باشد.

خیلی وقت ها در خدمت گرفتن دو علم برای بهتر شدن علم دیگری لازم است مثلاً از به خدمت درآمدن علم شیمی برای پزشکی می توان دارو تولید کرد و اما روان شناسی نجوم در بین تمام علوم مختلف واقعاً خودنمایی می کند پس میتوان روانشناسی نجوم را در علم روانشناسی و جامعه شناسی باهم درآمیخت و هدف از به وجود آمدن آن تحلیل و بررسی تاثیرات علم نجوم و دانستنی های آن بر روان فکر اندیشه و حتی اعتقادات و باورهای انسان امروزی است انسانی که در این دنیای پر مشغله وی را دچار روزمرگی های فراوان کرده کمک می کند تا بتواند راحت زندگی کند.

رستگاران روشنی وجود با ارائه ی بهترین تکنیک ها و روش ها در زمینه ی خودباوری ،پاکسازی ضمیر ناخودآگاه ،شناختن عمیق تری از شخصیت خود و زوجین ،مشاوره ازدواج و کنترل قدرت ضمیر ناخود آگاه، نکات روانشناسی کودک و … در تلاش است ها همواره بهترین خدمات را در اختیار شما عزیزان قرار بدهد.

اشتراک گذاری :
دیدگاه خود را بنویسید